Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Przepisy Ruchu Drogowego

przepisy ruchu


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/functions.php on line 205

2017/2018

DSC 0211

      8 czerwca spotkaliśmy się w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach - uczniowie naszej Szkoły, nauczyciele oraz dyrekcja - by punktualnie o godzinie 10. włączyć się w 3. edycję ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. W wydarzeniu wzięła również udział Pani Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej
w Suwałkach.

Czytaj więcej...

pobrane

     Uczniowie mieszkający w Internacie wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo, pod hasłem „Noc w bibliotece ZS CKR im. W. Witosa w Suwałkach”. Kolejną imprezę czytelniczą wspólnie przygotowali nauczyciele bibliotekarze oraz wychowawcy Internatu. Gośćmi honorowymi wieczoru były Pani dyrektor Jolanta Nikścin i Pani wicedyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska. Okazało się, zresztą już nie pierwszy raz, że w bibliotece  można świetnie się bawić i miło spędzać czas w towarzystwie książek. W trakcie wieczoru uczestnicy bawili się książkami na różne sposoby. Wieczór zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem - degustowaliśmy pyszne ciasta, raczyliśmy się orzeźwiająca herbatką z mięty i cytryny.
     Był to wieczór zupełnie niezwykły, pełen kreatywnych pomysłów, które rodziły się w atmosferze radości i przy wtórze wybuchów śmiechu. Sami zresztą zobaczcie: zdjęcia i film są dostępne w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej...

biblioteka1

Serdecznie wszystkich zapraszamy we czwartek - 24 maja 2018 r., do wieczornego odwiedzenia biblioteki szkolnej i wspólnej zabawy.

Miejsce - biblioteka szkolna.

Start - godz. 19. Meta - 21…?

Program nocnej imprezy – liczne atrakcje.

kciuki

     Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej Szkoły - Arkadiusz Dzikielewski – zajął 1. miejsce w konkursie fotograficznym „Przyłapani na… czytaniu”, który został zorganizowany przez Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Zdjęcie autorstwa Katarzyny Zyskowskiej zostało wyróżnione w tym konkursie.
     Gratulujemy maturzystom sukcesu i godnego reprezentowania Szkoły w środowisku lokalnym.

Nauczyciele bibliotekarze

Czytaj więcej...

sdk

     Z okazji Światowego Dnia Książki, biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do międzyklasowego konkursu pt. „Twój cytat o książce i czytaniu”.
     Zwycięski cytat zostanie wyeksponowany w centralnym miejscu czytelni, a zwycięzców szczodrze osłodzimy.pizza1
     Propozycje można składać do 20 kwietnia u nauczycieli bibliotekarzy.

zap

     Z okazji Roku Ireny Sendler w pracowni Smykałka, która ma siedzibę w Bibliotece Publicznej przy ulicy Emilii Plater, miały miejsce warsztaty poświęcone tej najbardziej znanej polskiej Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.
     W czasie okupacji Irena Sendler uratowała od zagłady ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. Dlaczego to robiła, czy biografia człowieka jest jego przeznaczeniem, co wpływa na nasze decyzje w sytuacjach ekstremalnych czy bohaterstwo to kwestia wyboru? Na te i na inne pytania młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego szukała odpowiedzi w trakcie zajęć zatytułowanych „Żyć, aby pomagać”, które prowadziła pani Edyta Krzyżanowska.
     Opiekę nad uczniami klas II TR, IV TG a oraz III ZKM sprawowali: Małgorzata Best, Marta Witkowska oraz Zbigniew Masłowski.

Czytaj więcej...

front          Uczniowie naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Gośćmi wieczoru byli Krzysztof Burnetko i Witold Bereś - autorzy książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”. Bohaterami ich powieści są: wybitny polski reżyser filmowy   i teatralny – Andrzej Wajda oraz jego żona Krystyna Zachwatowicz – scenograf filmowy i teatralny, a także aktorka. Krystyna Janda, ceniona polska artystka, opisała tę zasłużoną dla kultury parę słowami: „Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz to piękne i nieprawdopodobnie owocne dwa życia. Dwa giganty sztuki i polskości”.
           Zgromadzona publiczność dowiedziała się interesujących szczegółów z życia pary artystów poprzez zabawnie opowiadane przez dziennikarzy anegdoty.

Czytaj więcej...