Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Przepisy Ruchu Drogowego

przepisy ruchu


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/functions.php on line 205

2018/2019

pncKliknij na zdjęcie aby obejrzeć galerię

     W ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK społeczność naszej szkoły (uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi) uczestniczyła w ciekawym wydarzeniu czytelniczym „Przerwa na czytanie”. Na dwóch przerwach międzylekcyjnych z przyjemnością zatopiliśmy się w ulubionej lekturze.
     Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji podziękowania składają nauczyciele bibliotekarze, którzy ją zainicjowali.

czyt2019     Pomysł na ogólnopolskie akcje promocji czytelnictwa „Przerwa na czytanie” i „Jak nie czytam, jak czytam” powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają zdecydowanie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez nich pouczani. Czas odwrócić role: niech to właśnie uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta. Organizatorami akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek, w tym także biblioteką naszej Szkoły. Do wspólnego czytania (kolejny już raz) włączymy się 15 maja i 7 czerwca 2019 r. Szczegóły juz wkrótce. Do zobaczenia!

pioro     4 kwietnia grupa miłośników książek z naszej szkoły, pod opieką Pani Marty Witkowskiej i Małgorzaty Best, miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim  z Jakubem Małeckim, które odbyło się w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Ten młody, utalentowany i niezwykle skromny pisarz, jest autorem dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego „Dygotu”, „Rdzy” oraz „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. W swoich utworach opisuje codzienne, składające się na nasze życie sytuacje, przeplatając je fantastyką, magią i baśnią. Porusza proste tematy, które go  nurtują, fascynują, inspirują i zaskakują. Marzeniem pisarza jest, żeby czytelnik jego książek śmiał się albo płakał, żeby go one obeszły. Prywatnie Jakub Małecki piecze ciasta i podnosi ciężary.

Czytaj więcej...

biblioteka25
     Promocja kolejnej - trzeciej już powieści – znanego nam pisarza w naszej Szkole. Gościem będzie Artur Urbanowicz. Spotkanie odbędzie się we środę 27 kwietnia, w auli szkolnej, o godz. 9:35. Można też będzie nabyć książki pisarza - Gałęziste, Grzesznik i Inkub (najnowsza powieść) oraz otrzymać autograf mistrza pióra z dedykacją.

nienawisc stop

     Uczniowie klasy III FT i I BT, pod opieką Pani Elżbiety Kliszewskiej, Moniki Michniewicz i Małgorzaty Best, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Przeciw mowie nienawiści”, które przeprowadziła Pani Edyta Krzyżanowska.
     Podczas zajęć, które odbyły się w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę m. in. na temat hejtu, dyskryminacji, rasizmu, braku tolerancji oraz sposobów reagowania na tego typu zachowania.

Czytaj więcej...

IMG 2151

     W dniu 8 marca br. w czasie długiej przerwy szkolna biblioteka zamieniła się w kawiarenkę czytelniczą.
     Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka w naszej czytelni można było, nie tylko wypożyczyć książkę, ale również wypić kawę czy zjeść przepyszne słodkości. We wnętrzu nasyconym aromatycznymi zapachami miło było porozmawiać ze znajomymi.

bi

Zapraszamy wszystkich fanów i miłośników czytelnictwa do biblioteki na długiej przerwie w dniu 8 marca.

Nauczyciele bibliotekarze