Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Przepisy Ruchu Drogowego

przepisy ruchu


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/functions.php on line 205

2021/2022

29 września 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej książnicy. Wydarzenie to połączone było z dwoma innymi, równie ważnymi akcjami, promującymi czytelnictwo. Uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz włączyliśmy się w ogólnopolską akcję czytelniczą „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali fragmentów tej słynnej tragifarsy w wykonaniu Dyrekcji i Kadry kierowniczej szkoły oraz Pań bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Natomiast uczniowie z klasy 1 PT – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odegrali fragment uwspółcześnionej wersji tego utworu. Uroczystość prowadziła GABRIELA ZAPOLSKA - uczennica klasy 1 PT.  

Galeria zdjęć z tego wydarzenia.

Grupa uczniów mieszkających w internacie, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczestniczyła w kolejnym spotkaniu autorskim, które miało miejsce w bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Po raz kolejny udało się też zdobyć autograf bohatera wieczoru. Gościem spotkania był pisarz i dziennikarz filmowy Bartosz Michalak, autor książki pt. „Wajda. Kronika wypadków filmowych”. Spotkanie było tym bardziej interesujące, gdyż rok 2021 w Suwałkach poświęcony jest Andrzejowi Wajdzie - wybitnemu polskiemu reżyserowi, który urodził się w naszym mieście.

            Za zasługi dla rozwoju kinematografii Andrzej Wajda był wielokrotnie nagradzany, między innymi w 2000 roku za całokształt twórczości otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej (Oscara) oraz uhonorowany Złotym Niedźwiedziem, Cezarem oraz Złotym Lwem. Fotogaleria z tego wydarzenia poniżej: 

 

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły: Justyna Brodowska i Maria Olszewska, pod opieką Pani Małgorzaty Best i Pani Wioletty Marczak uczestniczyły w spotkaniu autorskim, które miało miejsce w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Bohaterem spotkania był literaturoznawca, pisarz książek dla dorosłych i dzieci oraz tłumacz - Michał Rusinek. Po bardzo ciekawym spotkaniu, bogatym w anegdoty i rozmaite historie związane z  życiem i twórczością pierwszej polskiej noblistki w dziedzinie literatury - Wisławy Szymborskiej, dziewczęta zdobyły kolejny autograf do kolekcji „Łowców autografów”.

Nauczyciele bibliotekarze.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Są takie osoby, które zaśmiecają środowisko naturalne i bezmyślnie bądź świadomie pozostawiają śmieci w różnych miejscach. Jednak szczęśliwie są też i takie osoby, które wiedzą jak ważna jest Matka Ziemia! Zaliczyć do nich można m. in. uczniów z klasy II LTa i II PT, którzy podczas zajęć bibliotecznych sprzątali najbliższą okolicę! Zachęcamy wszystkich do podobnych działań i przyłączmy się do myśli przewodniej tegorocznej akcji Sprzątania świata, która brzmi „Myślę, więc nie śmiecę”!  

Nauczyciele bibliotekarze.

Galeria zdjęć z wydarzenia