Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach


Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/html/modules.php on line 39

Przepisy Ruchu Drogowego

przepisy ruchu


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/strona_szkoly/templates/dd_dreamnight_38/functions.php on line 205

2019/2020

20200221 094955

     21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Do obchodów tego święta włączyli się uczniowie naszej szkoły. Aby przypomnieć wszystkim, jak ważny jest szacunek do mowy ojczystej, uczniowie klasy II PT przygotowali program artystyczny, który obejrzeć mogła cała społeczność szkolna. Zwracając szczególną uwagę na kolejne pokolenia największych polskich poetów, wspaniale ukazali piękno i wartość języka polskiego.

Czytaj więcej...

IMG 2949

     14 lutego miłośnicy książek mogli umówić się na „Randkę w ciemno z książką”.
     Nie znając tytułu, autora oraz tematyki książki, uczniowie mogli wylosować zapakowany w  papier tom. Każdemu z nich przypisana była niespodzianka.
     O tym, czy randka z wybraną w ciemno książką była udana nauczyciele bibliotekarze, którzy zorganizowali Walentynki w bibliotece, dowiedzą się, kiedy uczniowie będą je zwracać do szkolnej książnicy.

 

123456748            8 stycznia chętni uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wieczorze filmowym w bibliotece szkolnej. Po poczęstunku i prezentacji na temat życia oraz działalności filozoficznej Sokratesa, wyemitowany został film „Piękny umysł”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli produkcję opartą na prawdziwej historii geniusza matematyki - J. F. Nasha, którego osiągnięcia zostały dostrzeżone i uhonorowane nagrodą Nobla. Pomimo, że wybitny matematyk cierpiał na schizofrenię to posiadał piękny i genialny umysł, który stworzył mu inny świat, zaprojektował inne i pełne żaru życie, pozwolił docenić siłę i wagę uczucia, by w końcu pomóc mu pokonać chorobę.

Czytaj więcej...

IMG 2842

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do świątecznych wypożyczeń i polecają ciekawe powieści o tematyce bożonarodzeniowej.

Udane święta, to święta z książką!

123456
     Uczniowie klasy IV PT i IV MTH, pod opieką Pani Małgorzaty Best i Pani Elżbiety Kliszewskiej, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Ideologie współczesnego świata”. Zajęcia miały miejsce w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, a prowadziła je Pani Edyta Krzyżanowska. Maturzyści zapoznali się z wybranymi poglądami na świat i życie społeczne oraz wartościami i celami określonych grup społecznych. Kształcili też swoje umiejętności związane z autoprezentacją i wystąpieniami publicznymi.

Czytaj więcej...

pobrane

     29 października uczniowie wszystkich klas maturalnych uczcili pamięć o polskim pisarzu Gustawie Herlingu – Grudzińskim, któremu poświęcony jest rok 2019.
     W tym dniu nauczyciele bibliotekarze – Marta Witkowska, Małgorzata Best i Elżbieta Kliszewska wraz z Martą Balutą zaprosiły młodzież na spektakl teatralny, będący adaptacją najbardziej znanego utworu artysty, pt. „Inny świat”. Seans rozpoczął się krótką prezentacją sylwetki pisarza i jego twórczości. Uczniów zaś najbardziej zainteresował sposób przełożenia języka literackiego na język teatralny oraz przedstawienie rzeczywistości łagrów sowieckich na scenie teatralnej.

IMG 6124
     Uczniowie klas pierwszych mieszkający w Internacie oraz uczniowie klasy II TW wraz  z wychowawczynią Panią Pauliną Jurgielewicz, wzięli udział w kolejnej akcji promującej czytelnictwo. Tym razem była to „Noc z biblioteką”, którą zorganizowali nauczyciele bibliotekarze i Pani kierownik internatu.  Honorowymi gośćmi wieczoru były Pani dyrektor Jolanta Nikścin i Pani wicedyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska. Impreza czytelnicza rozpoczęła się wspólnym odtańczeniem radosnej belgijki. Następnie, przy wtórze salw śmiechu i w atmosferze radości, wszyscy układali domino z książek oraz wznosili inne przeróżne  konstrukcje. Kreatywność uczniów sięgała sufitu! Widać to na zdjęciach autorstwa Emilki Tyczkowskiej (kl. IV PT) i Joasi Bronickiej (kl. II TW). Podczas wieczoru można było też wykazać się wiedzą o Polsce i bić rekordy w „Kole fortuny”. Na koniec wszyscy zebrani posilili się przepyszną babką ziemniaczaną, za którą serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Syrycy!