^Powrót na górę
Olimpiada organizowana jest dla uczniów kształcących się w szkole średniej, których ciekawi przebieg i kontrola jakości procesów technologicznych wytwarzania produktów spożywczych, a także magazynowanie surowców, półproduktów i gotowych wyrobów, jak również ich spedycja. Udział w olimpiadzie jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas pracy z nauczycielem oraz wynikających z rozwoju własnych pasji.
Uczniowie naszej szkoły, zachęcani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice klasy 3PT: Paulina Walicka, Izabela Karbowska, Martyna Grzymkowska, uczennice klasy 3P4: Ewelina Bielecka i Zuzanna Dzienis oraz Alicja Orchowska z 4PT. Do etapu centralnego dostały się wszystkie uczennice. Gratulujemy!
Finaliści oprócz cennych nagród rzeczowych otrzymują zaświadczenie, na podstawie którego są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego ich kwalifikacje w zawodzie oraz indeksy na wyższe uczelnie w całym kraju. Uczniów do Olmpiady przygotowywała Pani Agata Drywulska - Bartyzel.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Tegoroczna edycja Konkursu cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów klas I - IV Technikum. Uczestnicy wykazali się wiedzą m.in. na temat dróg szerzenia się wirusa HIV, przebiegu infekcji HIV i choroby AIDS, biologii wirusa HIV, organizacji wspomagających osoby zakażone HIV i chore na AIDS, sposobów diagnozowania zakażenia, znali również dane statystyczne.
Chociaż walka była wyrównana, największy poziom wiedzy wykazały uczennice:
I miejsce - Angelika Sidorek klasa 4PT
II miejsce – Izabela Syper klasa 3PT
III miejsce – Martyna Truchan klasa 3PT
Zwyciężczynie Konkursu otrzymały gratulacje i nagrody z rąk Pani Dyrektor Jolanty Nikścin.
Wszystkim dziękuję za udział w zmaganiach konkursowych a wygranym gratuluję!
Karolina Chmielewska
Wszystkich, którzy czują się mocni z historii i ortografii, zapraszamy do udziału w konkursie historyczno – ortograficznym. Każdy z uczestników może spróbować swoich sił tylko w części historycznej lub tylko w ortograficznej albo zmierzyć się z wyzwaniem ortograficznym i historycznym. Zachęcamy do wzięcia udziału i sprawdzenia swojej wiedzy humanistycznej.
Na chętnych czekamy w poniedziałek, 15 listopada, o godzinie 10.45 (4 lekcja) w sali 37 (sala od języka niemieckiego). Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.
Patrycja Peszka i Małgorzata Szumska
9 października 2021 r. w Warszawie odbył się finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS), którego pomysłodawcą i organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W konkursie przyznano trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia.
Nasi uczniowie: Filip Słabiński i Zuzanna Dzienis, pod opieką Pani Agaty Drywulskiej-Bartyzel, otrzymali wyróżnienie i nagrodę pieniężną za suwalskiego dymnego jelenia pod miętowym mchem, na jabłkowo-truskawkowej ściółce.
Finałowe potrawy przygotowali autorzy najlepszych przepisów, które oceniła komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pani Izabelli Byszewskiej, Prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz przedstawicieli Współorganizatorów Konkursu – Pana Jarosława Uścińskiego, Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Piotra Szczygielskiego, członka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, a także Pana Artura Wawra, przedstawiciela Polskiej Inicjatywy Kulinarnej.
Zgodnie z regulaminem konkursu, komisja oceniała potrawy na podstawie przyjętych kryteriów: pomysłowość i kreatywność przepisu, smak i zapach potrawy, techniki kulinarne, pracochłonność i prezentacja potrawy oraz wiedza autora przepisu z zakresu produktów zarejestrowanych jako Chronione Nazwy Pochodzenia, Chronione Oznaczenia Geograficzne oraz Gwarantowane Tradycyjne Specjalności. Dodatkowo nad odpowiednim przygotowaniem stanowiska pracy, dbałością o surowce, czystością pracy, zachowaniem prawidłowych technik kulinarnych i procesów technologicznych, przestrzeganiem receptury, sprzątnięciem stanowiska oraz brakiem opóźnienia w czasie pracy czuwała komisja techniczna składająca się z techników kulinarnych. Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.
Finaliści IX edycji Ogólnopolskiego konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS) – Zuzanna Dzienis i Filip Słabiński – przygotowują się do kolejnej edycji pod opieką P. Agaty Drywulskiej – Bartyzel.
Rozstrzygnięcie konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbędzie się 9 października w Warszawie. Uczniowie od kilku dni ćwiczą przygotowywanie konkursowej potrawy – Suwalskiego dymnego jelenia.
Trzymamy kciuki! Życzymy powodzenia!
Fotogaleria z tego wydarzenia poniżej:
Strona 1 z 4