123       Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach, które miało miejsce 16 lutego 2017 r.
     Bohaterką wieczoru była Barbara Ostaszewska – autorka opowiadań, wierszy, rymowanych tekstów humorystycznych, utworów scenicznych dla dzieci, artykułów prasowych na temat sztuki, życia dawnej wsi, edukacji i psychologii uzależnień. Pisarka, na co dzień mieszkająca w Augustowie, opublikowała tomik poezji z fragmentami prozy poetyckiej pt. Pożegnanie z lękiem oraz zbiór opowiadań zatytułowany Goła Zośka – echa legendy.
     Barbara Ostaszewska była inicjatorką pomysłu posadowienia posągu legendarnej Gołej Zośki w pobliżu półwyspu o tej nazwie nad augustowskim jeziorem Rospuda. Przewodniczyła także działaniom społecznego komitetu, które zaowocowały odsłonięciem rzeźby 27 czerwca 2015 r.