bibl

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił patronów 2021 r. Uhonorowani zostali:
kard. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia, głosiciel uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mąż stanu;
Stanisław Lem – najwybitniejszy przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie;
Cyprian Kamil Norwid – wybitny poety, dramatopisarz, prozaik i myśliciel;
Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów;
Tadeusz Różewicz – wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, głęboko związany z losem pokolenia wojennego.
     Rok 2021 będzie także rokiem Konstytucji 3 Maja – akt, który wprowadził trójpodział władzy, niósł gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia.
      Natomiast w Suwałkach…
      Radni Rady Miejskiej ustanowili, że w Suwałkach rok 2021 będzie rokiem Andrzeja Wajdy (wybitny polski reżyser, Honorowy Obywatel Suwałk) i Teofila Noniewicza (jeden z założycieli Suwalskiego Lekarskiego Towarzystwa Naukowego, Straży Ogniowej Ochotniczej, Towarzystwa Oszczędnościowo-Pożyczkowego, Polskiej Czytelni Naukowej, społecznik, założyciel pierwszej biblioteki publicznej na Suwalszczyźnie).
      Przypominamy również, że uczniowie oraz ich rodzice mogą korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej. Serdecznie zapraszamy.

Ps. Nie da się omówić lektury bez jej przeczytania, co zgodnie potwierdzają wszyscy poloniści z naszej szkoły :)