Od początku kwietnia w naszej Szkole prowadzimy działania związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Naszym nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi na dyskryminację i izolację, jakich doświadczają ludzie z autyzmem, pragniemy uwrażliwić na krzywdę, jaka niesłusznie ich dotyka, a także wyrazić naszą solidarność z nimi. Kulminacyjnym punktem akcji jest bieg planowany na 24 kwietnia 2016 (godz. 10.00 przy Zalewie Arkadia).

Pierwsze próby zaangażowania już się pojawiły - przy szkole zawisł baner Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” oraz baner z hasłem „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Prezes stowarzyszenia p. L. Dąbrowski przeprowadził spotkania z młodzieżą – młodzi ludzie wysłuchali ciekawych opowieści o pracy z dziećmi autystycznymi i ich zdolnościach. Prowadzący wyjaśniał, czym jest autyzm, jak postępować z ludźmi, których dotyczy ten problem zdrowotny, uświadamiał, jak rozpoznać tę dysfunkcję i jak ułatwić funkcjonowanie takim ludziom w codziennym życiu.

Oznaki aktywności przyniosły efekty – na terenie szkoły zbierane są datki na prowadzenie zajęć terapeutycznych z dziećmi z autyzmem. Każdy może pomóc - zachęcamy do przekazywania darowizn na rzecz Stowarzyszeni Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” w Suwałkach (nr konta 22 9367 0007 0010 0017 2462 0001, z dopiskiem „bieg charytatywny”) lub Rady Rodziców przy ZSCKR w Suwałkach (nr konta 83 2030 0045 1110 0000 0395 6890 z dopiskiem „bieg charytatywny”), czy też w postaci rzeczowej, np. woda, koszulki dla uczestników biegu itp.

Przed finałowym biegiem przystąpiliśmy także do działań zmierzających do poprawy naszej kondycji fizycznej. 5 kwietnia nauczyciele i uczniowie stawili się na stadionie szkolnym, by popracować nad tężyzną i wzmocnić hart ducha. Nasz trener cierpliwie znosił wszelkie przejawy lenistwa i zachęcał do czynnego udziału w biegu. Kolejny trening już niebawem.

Wiecej znajdziesz >>>tutaj<<<

Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy i wzięcia udziału w

WIELKIM BIEGU 24 kwietnia.

Szansa na Starcie

start