W dniu 5 grudnia b.r. uczeń klasy III TGa, Paweł Stefan Kardel, reprezentował naszą Szkołę w Olimpiadzie „Tradycje powstań narodowowyzwoleńczych na Podlasiu 1794-1945”. OrganizatoremOlimpiady była Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego, w Białymstoku. Finał odbył się w gmachu Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

W III etapie – finale, w pierwszej jego części, 25 uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozwiązywało test pisemny. 10 uczniów z najlepszymi wynikami w tym gronie kwalifikowało się do drugiej części finału, w której udzielali ustnej odpowiedzi na wylosowane zagadnienie. Łączna najwyższa suma punktów z obu części zapewniała tytuł laureata.

Został nim Paweł Stefan Kardel zajmując I miejsce, ex aequo z dwójką innych uczestników. Pawła uhonorowano dyplomem i nagrodami książkowymi. Organizatorzy przekazali serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły za umożliwienie udziału w Olimpiadzie. Podziękowanie za przygotowanie laureata otrzymały również mgr Małgorzata Szumska (opieka merytoryczna) i mgr inż. Urszula Butkiewicz (opieka techniczna nad przebiegiem etapów konkursu w trybie online).

Serdecznie gratulujemy!

Poniżej link do materiałów:

http://pracownia.ckubialystok.plZwycięzcy Olimpiady "Tradycje powstań narodowowyzwoleńczych na Podlasiu 1794 - 1945".

Szansa na Starcie

start