^Powrót na górę
Z dumą informujemy, że nasza Szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania arcydzieł literatury narodowej, w tym roku „Lalki”, Bolesława Prusa. W owym - tyleż pouczającym, co przyjemnym przedsięwzięciu - wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrekcja.
Rzecz całą przygotowali i o oprawę sceniczną zadbali nauczyciele bibliotekarze: Pani Małgorzata Best i Pani Elżbieta Kliszewska. W odpowiednio udekorowanym miejscu czytelni uczniowie-lektorzy, uczniowie-aktorzy, wystąpili w strojach stylizowanych na modę epoki pozytywizmu – były długie suknie, kapelusze, peruki, meloniki, wąsy…
Otwarcie akcji czytania „Lalki” rozpoczęło się 18. września, z udziałem Pani dyrektor Jolanty Nikścin i Pani kierownik Iwony Bargłowskiej. W następnych dniach do narodowego „Lalki” czytania włączyły się Pani wicedyrektor Arletta Brzezińska i Pani pedagog, Renata Pałejko. To szacowne grono czytających zasilili równie szacowni uczniowie z klas III TGa, III TGb, II TGb: Patrycja Chlebus, Dawid Zieliński, Klaudia Gościewska, Kamila Pietrewicz, Ewelina Pojawa, Dariusz Woronowicz, Sylwia Sesko, Kacper Bejlik, Joanna Matusiewicz, Dominika Kosakowska, Kacper Chalecki, Karol Żynda, Rafał Romanowski. Wszyscy bardzo wczuwali się w swoje role, a słuchacze z zainteresowaniem chłonęli każdy akapit wybranego fragmentu wspaniałej i mądrej powieści Prusa.
Okoliczności pierwszego osobistego spotkania Izabeli Łęckiej, pięknej arystokratki o zimnym sercu i Stanisława Wokulskiego, kupca galanteryjnego, usposobionego do panny nader romantycznie, poznali w trakcie naszej akcji uczniowie klas: I TG, I TR, I TAK,
I ZMK oraz II TGb.
Dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w tej przemiłej inicjatywie, zapraszamy do głośnego czytania arcydzieł literatury polskiej w przyszłym roku szkolnym. Który z białych kruków przyfrunie do bibliotecznych murów? To niespodzianka! Wypatrujcie jej z uwagą.
Z czytelniczym pozdrowieniem, nauczyciele bibliotekarze.