20 października jest dla architektów krajobrazu ważnym dniem. Z tej okazji, już po raz piąty klasy architektury krajobrazu zorganizowały obchody święta Dnia Krajobrazu w ZSCKR. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest ekologia, dlatego młodzież stworzyła niezwykłą eko – galerię.

W akcję zaangażowano uczniów całej szkoły. Uczniowie klasy drugiej architektury krajobrazu znaleźli dwadzieścia miejsc w Suwałkach, które były zaśmiecone. Ustalono harmonogram wyjazdów, w czasie których wszystkie klasy wraz z opiekunami sprzątały otwarte, zaśmiecone przestrzenie miejskie. Akcję uwieczniła uczennica klasy 3 – Izabela Gwiazdowska.

Zdjęcia z przebiegu akcji sprzątania można obejrzeć w galerii. W galerii zaprezentowane zostały również przedmioty i ozdoby wykonane z surowców wtórnych.

Galeria została stworzona w myśl idei upcyklingu, w którym najważniejsza jest kreatywność i wyobraźnia. To właśnie dzięki nim powstają niepowtarzalne, a przy tym naprawdę piękne przedmioty, których przykłady można obejrzeć w naszej galerii, mieszczącej się na dolnym korytarzu szkoły.

Organizatorem akcji są uczniowie klasy II i III architektury krajobrazu pod opieką Pani Moniki Michniewicz.

Nasze dzieła zostały stworzone z:
• butelek plastikowych – fotel, rzeźba – kwiat,
• nakrętek plastikowych – firanki, paleta do farb, zegar, napis,
• korków po winie – tablica korkowa,
• kapsli – auta,
• słoików – przybornik do szycia,
• rolek po papierze – przybornik na biurko, obraz,
• wytłaczanek po jajkach – lampa, gra,
• kartonów – półki, naczynie do kwiatów
• jeansy – przyborniki do narzędzi, osłonki na donice.

Dodatkowo do wykonania naszych eksponatów zużyliśmy: druciki po zimnych ogniach, koszulki, folię bąbelkową, worki na śmieci oraz ulotki.

Galeria zdjęć z wydarzenia.

Szansa na Starcie

start