Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

Krótką relację filmową możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

Kolejny ważny dzień w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach  –21. 03. 2014 r.  – upłynął społeczności szkolnej w miłej atmosferze. Dzień ów był splotem wielu imprez wynikających z obchodów ,,Dnia Samorządności”, ,,Dnia Otwartego Szkoły” oraz z organizacji konferencji promującej realizowany w Szkole projekt POKL ,,Dać szansę na starcie”.

Pierwszy wiosenny piątek tego roku okazał się dniem bardzo radosnym:  w Szkole było nad wyraz kolorowo (specjalne dekoracje przygotowali uczniowie technikum architektury krajobrazu), a słoneczny nastrój udzielał się wszystkim.

Już od godz. 900 ZS CKR w Suwałkach witał pierwszych gości – gimnazjalistów z klas III wraz z opiekunami, uczniów gimnazjów suwalskich oraz z terenu powiatu. Zainteresowanie ofertą kształcenia w naszej Szkole było ogromne. Szacuje się, że odwiedziło nas około 200 gimnazjalistów. Jak co roku, uczniowie zostali zapoznani z bazą dydaktyczną, warsztatami, infrastrukturą sportową; obejrzeli nowocześnie wyposażone pracownie oraz uczestniczyli w atrakcyjnych pokazach gastronomicznych umiejętności zawodowych i w słodkim poczęstunku. Próbowali również swoich sił w trakcie krótkiego kursu udzielania pierwszej pomocy, przyglądali się pokazom manewrów i jazdy ciągnikiem, zasiadali do stanowisk komputerowych z programem kursu na prawo jazdy. Każdy odwiedzający otrzymał gadżety promujące Zespół:  teczkę, długopis, notes, smycz z logo Szkoły i Unii Europejskiej. Uczniowie gimnazjów pytani o wybór przyszłego kierunku kształcenia, chętnie, ku radości organizatorów, wskazywali naszą Szkołę.

Równocześnie, w trakcie odwiedzin gimnazjalistów, młodzież naszego Zespołu znakomicie bawiła się w ramach programu hucznie obchodzonego ,,Dnia Samorządności”, pierwszego dnia wiosny. W tym roku szczególną popularnością cieszyły się konkursy. Uczniowie poszczególnych klas chętnie rywalizowali w konkursie wokalnym, na najlepiej zaśpiewaną piosenkę.  Podziwiano również pokaz oryginalnych przebrań i umiejętności plastycznych. Uczestnictwo młodzieży w licznych  zabawach, quizach, zgadywankach i konkursach zostało nagrodzone prezentami przez organizatorów. Zwieńczeniem zaplanowanych tego dnia atrakcji stały się zmagania sportowe. Rozegrano mecze piłki siatkowej i nożnej. Zawodnikom kibicowali zarówno uczniowie Zespołu, jak też gimnazjaliści odwiedzający naszą Szkołę tego dnia.

Podczas gdy odbywała się prezentacja Szkoły w ramach „Dnia Otwartego”, równolegle realizowano w Zespole konferencję promującą projekt ,,Dać szansę na starcie”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pracodawcy i przedstawiciele instytucji współpracujących ze Szkołą. W konferencji uczestniczyli również uczniowie gimnazjum w Bakałarzewie, wraz z opiekunkami. W trakcie konferencji zaprezentowano,  osiągnięte w ciągu osiemnastu miesięcy, rezultaty projektu. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać podsumowań, obejrzeć pokazy umiejętności młodzieży Zespołu, zdobyte w ramach kursów kelnerskiego i barmańskiego, degustować słodkie wypieki uczniów Szkoły.

Z nadzieją i optymizmem patrzymy w przyszłość naszej Szkoły.  Jesteśmy pewni, że walory Zespołu, jego gościnność i atrakcyjność zaprezentowanej oferty kształcenia, skłonią gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie u nas.  Możemy im przy tym zagwarantować zawsze dobry i pogodny klimat, o czym mogli się przekonać osobiście, w trakcie odwiedzin w naszej Szkole.

Szansa na Starcie

start