Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

21 października b.r. cieszyliśmy się w naszej Szkole obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych. Jak zawsze, zasadniczym celem imprezy, w której wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, było zmotywowanie młodzieży do efektywnej nauki języków obcych i uświadomienie tego, jak ważna jest ich znajomość  we wspólnej Europie. Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych miały dodatkowo sprzyjać rozwojowi zainteresowań kulturą wybranych krajów europejskich.

Program imprezy okazał się bogaty i urozmaicony, co społeczność szkolna przyjęła z zadowoleniem i uwagą. Tak więc mogliśmy się dobrze bawić podczas rodzajowych scenek humorystycznych, przerywanych miłymi akcentami w postaci piosenek, w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim. Okazało się, że sceniczna trema nie umniejszyła umiejętności językowych występujących uczniów – poradzili sobie znakomicie.

Edukacyjne walory obchodów wzmocniono poprzez pokazy prezentacji na temat historii, kultury i życia codziennego Wielkiej Brytanii, Niemiec i Rosji. Młodzież z zainteresowaniem przyjmowała porcję wiedzy w atrakcyjnej, multimedialnej formie.

Dodatkową atrakcję obchodów EDJO stanowił konkurs plastyczny. W jego ramach uczniowie przygotowali plakaty tematyczne, charakteryzujące te kraje europejskie, których języki nauczane są w naszej Szkole. Prace okazały się interesujące, oryginalne, wykonane starannie, często dużym nakładem czasu. Imprezę zakończył quiz, który wyłonił najsprawniejszych użytkowników języków obcych w naszej Szkole i jednocześnie tych, którzy skutecznie interesują się kulturą państw europejskich.

Występujący i zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami-słodyczami. Wyraźne zainteresowanie uczniów obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych, łączącymi zabawę z nauką oraz emocje uczestników w trakcie imprezy, ponownie dowiodły, jak ważne miejsce zajmuje ona wśród innych wydarzeń naszej Szkoły.

Szansa na Starcie

start