FESTIWAL FANTASY

24 września 2016 r. uczennice naszej szkoły: Diana Iwanicka i Elżbieta Kaszuba, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli żywienia: Reginy Renowickiej i Teresy Łapińskiej, wzięły udział w konkursie na fantastyczny deser, pt. „Obłędna herbatka u Kapelusznika”.

Konkurs został zorganizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Inspiracją do przygotowania deseru była powieść grozy Artura Urbanowicza, pt. „Gałęziste”, której akcja rozgrywa się w malowniczych okolicach Suwałk.

Uczennice przygotowały roladę „Gałąź” oraz tort z owoców leśnych. Po degustacji jury nagrodziło obie uczestniczki konkursu ex aequo dwoma pierwszymi miejscami.

Gratulujemy!

Było strasznie smacznie!