NARODOWE CZYTANIE 2016

Uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania arcydzieł literatury narodowej. W tym roku czytanopowieść Henryka Sienkiewicza, pt. „Quo vadis”, którą przetłumaczono na ponad 50 języków.

Cały projekt oraz oprawę sceniczną przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Małgorzata Best i Elżbieta Kliszewska. W odpowiednio udekorowanym miejscu czytelni uczniowie – lektorzy i uczniowie – aktorzy przenosili słuchaczy w czasy antycznego Rzymu.

W bohaterów powieści z czasów Nerona wcieliła się młodzież z klasy III TG b: Kacper Chalecki, Rafał Romanowski, Karol Żynda, Joanna Matusiewicz, Dominika Kosakowska, Diana Iwanicka, Kornelia Florczyk. Słuchacze, którymi byli uczniowie klas pierwszych oraz ich wychowawcy i rodzice, z zainteresowaniem chłonęli każdy akapit wybranego fragmentu tej pięknej powieści o narodzinach chrześcijaństwa, upadającym imperium, a przede wszystkim o sile miłości, która czasami potrafi przenosić góry.

Dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w tej przemiłej inicjatywie, zapraszamy do lektury.