Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

W dniach 26-27 lutego 2015 r., pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Magdaleny Walas, uczniowie klasy  III TK uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Poznania, na targi ogrodnictwa i architektury krajobrazu - Gardenia oraz tragi  elementów dekoracyjnych - Special Days.

Pierwszego dnia, jadąc w kierunku Poznania, młodzież oglądnęła kalwaryjne założenie Zgromadzenia Księży Marianów i Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, z parterami ogrodowymi  w Licheniu.

Uczestnictwo w targach drugiego dnia okazało się prawdziwą ucztą wiedzy dla architektów krajobrazu, począwszy od zapoznania się z materiałem roślinnym, proponowanym przez największych szkółkarzy polskich oraz ofertami wystawców materiałów, narzędzi i maszyn do urządzania terenów zieleni, poprzez zapoznanie się z licznymi aranżacjami pawilonów handlowych i małymi przestrzeniami ogrodowymi, a skończywszy na  ofertach elementów dekoracyjnych oraz niesamowitych kompozycjach florystycznych.

Młodzież  nie zapomni z pewnością również wizyty w Palmiarni poznańskiej, a w niej  okazów roślinności stref: tropikalnej, subtropikalnej, sawanny, roślinności klimatu umiarkowanego oraz latających motyli i niespotykanych płazów, gadów i ryb charakterystycznych dla naszego klimatu.

Tego samego dnia, pomimo obolałych stóp, uczestnicy zobaczyli jeszcze Stary Rynek Poznania,  jako doskonały przykład średniowiecznego założenia urbanistycznego miasta  oraz zrewitalizowany zabytek architektoniczny na przykładzie Starego Browaru.

Zmęczeni, ale pod ogromnym wrażeniem, szczęśliwie wróciliśmy do Suwałk.