Jesteś tutaj: Start Różne Wycieczki Sprawozdania z wycieczek W Polskę ruszamy… dwudniowy wyjazd studyjny
^Powrót na górę
Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<
W dniach 28-29 listopada 2014 r. uczniowie klas II i III TR oraz II i III TAK uczestniczyli w wyjeździe studyjnym, finansowanym ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Z pierwszym etapem naszego wyjazdu wiązała się wizyta w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Powitał nas JM Rektor prof. dr hab. Alojzy Szymański, który zaprezentował kierunki kształcenia w SGGW, ukazał „rozwojowy” charakter uczelni, odwołał się do „naszych” tradycji – tym samym zachęcił przyszłych absolwentów naszej Szkoły do studiowania na owej Uczelni. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu akademickiego nt. wirusów, a później mieli okazję do zwiedzenia pracowni laboratoryjnych, parku wodnego oraz kampusu SGGW: była to prawdziwa przyjemność.
Drugiego dnia odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Ziołowy Zakątek” w Korycinach, gdzie zapoznano nas z jego funkcjonowaniem. Wysłuchaliśmy też z ciekawością prelekcji nt. produkcji i konfekcjonowania ziół. W ramach warsztatów mogliśmy samodzielnie sporządzić kompozycje zielarskie i zabrać je ze sobą na pamiątkę.
Kolejnym przystankiem w naszej dwudniowej wyprawie były Popławy, gdzie złożyliśmy wizytę w gospodarstwie Państwa Szmurło, którzy zajmują się chowem krów mlecznych (stado liczące 500 szt.). Z zainteresowaniem oglądnęliśmy oborę wolnostanowiskową, halę udojową, pokaźny park maszynowy. Pełni wrażeń udaliśmy się do Ciechanowca, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Wsi Polskiej. Kolejna wizyta miała miejsce w firmie Trans-Rol Remisiewicz (Kruszewo-Wypychy), specjalizującej się w obsłudze rolnictwa w nawozy, pasze, materiały budowlane (firma jest zdobywcą tytułu Mistrza Krajowy AgroLigi i zdobywcą Złotego Lauru 20-lecia AgroLigi).
Następny etap podróży wiązał się z Tykocinem, gdzie zwiedziliśmy Synagogę i zapoznaliśmy się z historią dwukulturowości miasta. Ostatnią z atrakcji stanowił interesujący pobyt w Korycinie, w gospodarstwie zajmującym się przetwórstwem mleka. Degustowaliśmy tam i zakupiliśmy regionalne sery. Pełni wrażeń powróciliśmy do Suwałk, odkrywając na nowo starą prawdę, że podróże kształcą najskuteczniej.
Młodzieżą opiekowały się Panie: Joanna Okrągła, Karolina Chmielewska, Anna Słowikowska.